komar

Moskitiera – niezbędna ochrona pomieszczeń

Wszyscy zauważamy zmiany zachodzące w klimacie. Zima trochę łagodniejsza i krótsza. Za to wiosna, lato i wczesna jesień są pogodne i dłuższe. Długie dni, dużo słońca – wszyscy to lubimy. Spacery, wycieczki rowerowe i wieczory spędzane przy otwartych oknach i drzwiach balkonowych czy tarasowych. I tu pojawiają się niewielkie (dosłownie) lecz bardzo uciążliwe problemy.

Wszędobylskie owady – komary, muchy i muszki, osy czy pszczoły też lubią jak jest ciepło. Brzęczą, przeszkadzają i zamiast spokojnego wieczoru mamy gimnastykę z kapciem  w dłoni. Ponadto ukąszenia os czy pszczół mogą być niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i osób starszych; nie wspominając o alergikach. Zamontowanie moskitiery to prosty sposób na poradzenie sobie z dokuczliwymi owadami.

Zupełnie nie trzeba się też obawiać o ich estetykę. Obecnie moskitiery mogą być wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów z dbałością o to, aby ładnie wpasowały się w przestrzeń okna. Decydując się na zakup warto zatem zwrócić uwagę właśnie na poziom jakości oraz na to, aby były przygotowywane na indywidualnie podany wymiar. Szczególnie istotne jest tu dopasowanie rozmiaru moskitiery do okien, które przecież mogą mieć różną wielkość, szerokości profili i grubość ram. Tutaj nawet niewielka różnica np. 2mm może sprawić, że osłona będzie nieszczelna.

Wybór moskitier

Sklep internetowy Knall oferuje moskitiery przeznaczone do okien i drzwi (balkonowych/tarasowych). Wszystkie przygotowywane są na indywidualnie podany wymiar.

Rodzaje moskitier:

  • Wykonana z profilu aluminiowego. Na oknach ramki montowane są, przy pomocy kołnierza lub magnesu, bez konieczności ingerencji w stolarkę okienną. W przypadku drzwi konieczne są zawiasy samozamykające lub stałe; całość tworzy dodatkową parę drzwi, które otwierane są na zewnątrz.
  • Umieszczona w kasecie i montowana wewnątrz wnęki okiennej lub na zewnątrz. Sposób zwijania/rozwijania jest identyczny jak przy klasycznych roletach, służy do tego mechanizm łańcuszkowy.

Oba rodzaje wykonane są ze specjalnego i trwałego materiału tworzącego siatkę z oczek o wymiarach 1×1 mm. Nietrudno utrzymać je w czystości. Po zdjęciu, które w przypadku naszych moskitier nie sprawia żadnej trudności, należy je oczyścić ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu i gąbką, następnie spłukać i pozostawić do wyschnięcia.

Moskitiery oferowane w Knall produkowane są z materiałów bardzo dobrej jakości, odpornych na działanie warunków atmosferycznych takich jak mróz czy deszcz i nie trzeba ich demontować po sezonie. Mimo tego, że kojarzone są głównie z miesiącami cieplejszymi to warto pamiętać, że moskitiery są też nazywane tzw. „drzwiami sztormowymi”, bo ich gęsta siatka może blokować silniejsze podmuchy wiatru.

2 thoughts on “Moskitiera – niezbędna ochrona pomieszczeń”

  1. W tym roku istna plaga komarów moskitiere zawsze montuje do okien dachowych swietnie spelnia swoja funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *