in tropical

Mocowanie moskitier w drzwiach i oknach

Nadeszła w końcu wyczekiwana przez wszystkich najpiękniejsza pora roku – lato. Choć cieszymy się z długich, słonecznych dni to jednak jest coś co przysparza nam wiele nieprzyjemności. Owady i inne insekty wpadające do mieszkania naprawdę potrafią uprzykrzać życie, gryzące w nocy komary nie pozwalają nawet spać.

Z pomocą wtedy mogą nam przyjść moskitiery, jest to bardzo skuteczne rozwiązanie chroniące przed wieloma owadami, a w tym komarami, muchami oraz pszczołami. Moskitiera wykonana jest z profili metalowych i napiętej siatki, która chroni przed dostaniem się niepożądanych gości z zewnątrz. Latem, gdy w ciągu dnia jest gorąco to wieczorem dla lepszego snu dobrze jest przewietrzyć pokój.  Z moskitierą jest to możliwe, ponieważ nie ma strachu, że przez otwarte okno wlecą nam komary i zakłócą sen.

W zależności od rodzaju okien i wybranych pod tym kątem moskitier ich montaż może odbywać się na kilka sposobów. Najpopularniejszym rodzajem są moskitiery ramkowe, stosuje się je w klasycznych oknach. Montaż przeprowadza się w sposób bezinwazyjny, za pomocą specjalnych blaszek utrzymujących moskitierę za ramę okienną. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ siatkę łatwo można ściągnąć i przechowywać przez zimę, a następnie założyć ponownie. Na rynku dostępna jest bogata gama kolorystyczna profili lakierowanych w różnych kolorach, a także w okleinie drewnopodobnej, dzięki temu konstrukcja pozostaje niezauważalna dla okna.

Warto zwrócić uwagę także na moskitiery rolowane, jest to ciekawy zamiennik dla moskitier ramkowych. Te rozwiązania stosuje się często w oknach dachowych i drzwiach balkonowych. Siatka w oknach zwija się do kasety przymocowanej na górnej części skrzydła. Moskitierę rozwija się, prowadząc ją w prowadnicach umieszczonych na bokach skrzydła. Na dolnej listwie może być umieszczony zaczep, by móc manipulować moskitierą. Dobrze jest, gdy w  prowadnicach umieszczone są szczotki, powoduje to większą szczelność. Duże moskitiery rolowane do drzwi tarasowych zwija się do kasety z lewej bądź prawej strony otworu drzwiowego. Można znaleźć także takie, które zwijają się po obu stronach, takie rozwiązanie stosuje się w drzwiach dwuskrzydłowych.

Do wyboru mamy także moskitiery na drzwi balkonowe otwierane, stanowią one drugie drzwi w wąskiej ramie, którą montuje się na zawiasach do ramy drzwi lub ościeża. Moskitiery są dużych rozmiarów, także rama drzwi musi być usztywniona poprzecznym profilem. Skrzydło z moskitierą posiada uchwyt do otwierania, może być także wyposażone w samozamykacz bądź magnesy utrzymujące w pozycji zamkniętej.

mosquito

Posiadacze  dużych okien fasadowych i drzwi balkonowych mogą zainteresować się moskitierami przesuwanymi. Są to ramy wypełnione siatką, które przesuwa się w prowadnicach zamontowanych od góry i dołu otworu drzwiowego. Jeśli chodzi o okna dachowe to chyba każdy wie, że otwierają się przez obrót skrzydła wokół własnej osi, z jednej strony część skrzydła jest skierowana do wnętrza, a z drugiej na zewnątrz. Z tego właśnie powodu moskitiery nie montuje się na oknie dachowym, lecz  na ścianie wokół niego. Taki sposób montażu pozwala zasłonić otwór nawet wtedy, gdy okno jest częściowo otwarte.  Do okien uchylno – obrotowych można dobrać rolety montowane do ościeżnicy okna.

Jeśli jesteśmy posiadaczami okien dachowych, to należy dobrać do nich moskitiery rolowane. Długość oraz szerokość dobierana jest do wymiarów wnęki okiennej. Materiał prowadzony jest po prowadnicach bocznych i zwijany do kasety na górze okna. Tak zamontowaną moskitierą steruje się ręcznie. Bez wątpienia moskitiery na okna i drzwi balkonowe to najskuteczniejszy sposób na komary i inne niepożądane owady. Życie z moskitierami jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Póki nie zdecydujemy się na ich montaż to nawet nie zdajemy sobie sprawy jaka jest to wygoda, dlatego, aby się o tym przekonać powinniśmy koniecznie pomyśleć o zakupie moskitier na okna i drzwi. Jeśli chcemy, aby estetyka domu także była zachowana to po każdym demontażu siatka powinna być czyszczona. Wystarczy przetrzeć ją gąbeczką namoczoną w wodzie z mydłem, a następnie spłukać czystą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *