komar

Moskitiera okienna w praktyce

Funkcja moskitiery okiennej polega na skutecznym chronieniu wnętrz przed dostawaniem się do nich uciążliwych owadów. Problem ten zwykle zaczyna się wczesną wiosną, a kończy późną jesienią. Oczywiście najbardziej odczuwalny jest w okresie letnim czyli wtedy kiedy okna czy drzwi balkonowe pootwierane są do późna, a wewnątrz jest zapalone światło. Jednak cały okres aktywności owadów naraża mieszkania na ich nieproszone wizyty.

Zamontowanie moskitiery na okna i drzwi balkonowe całkowicie likwiduje ten problem. Problem nie tylko związany z tym, że owady w domu są zwyczajnie uciążliwe. Komary tak, potrafią swoim bzyczeniem zakłócić sen, a ich ukąszenia są nieprzyjemnie swędzące. Ale co z muchami, pszczołami czy osami? Tu nie chodzi już o samą uciążliwość, ale o bezpieczeństwo mieszkańców. Muchy siadające na żywności to niezbyt przyjemny widok. Jad np. os może być z kolei bardzo niebezpieczny dla osób uczulonych.

Skuteczność moskitier opiera się głównie na gwarancji dopasowania.  Sklep internetowy Knall oferuje moskitiery produkowane na wskazany wymiar nie ma więc ryzyka niedopasowania produktu, a w konsekwencji nieskutecznej ochrony.

Moskitiera okienna w praktyce

Montaż moskitiery okiennej jest bardzo prosty. Można wybrać tu jedną z dwóch opcji produktu: moskitierę ramkową lub moskitierę rolowaną. Ramkowa oparta jest na profilu aluminiowym, który osadzamy na ramie okiennej przy pomocy magnesów lub specjalnego kołnierza. Nie ma tu konieczności ingerencji w stolarkę okienną. Z kolei rolowana działa jak klasyczna żaluzja,  rozsuwa/zsuwa się ją do estetycznej kasety; jest montowana na zewnątrz lub wewnątrz okiennej wnęki. Jeśli chodzi o moskitierę drzwiową to tworzy ona dodatkową parę drzwi (otwieraną na zewnątrz). Do montażu używa się specjalnych zawiasów, samozamykających lub stałych. Moskitiery można stosować we wszystkich typach okien: drewnianych, aluminiowych i PCV.

komar

Najważniejsza część moskitiery to oczywiście jej siatka. W modelach oferowanych przez sklep Knall wykonana jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na działanie różnych czynników atmosferycznych (słońca/deszczu). Dzięki temu na długi czas zachowuje estetyczny wygląd. Oczka mają wymiar 1×1 mm co w połączeniu z wykonywaniem produktu na wymiar daje idealną ochronę przed owadami.

Dużą uwagę przywiązujemy także do estetyki całości produktu. Profile, poza oczywistą dbałością o jakość materiałów, produkowane są w różnych kolorach, tak aby można je było dopasować do koloru okien. Klienci często pytają o estetykę samej siatki moskitiery tj. jej widoczność z zewnątrz. Nie należy się tego obawiać, kolorystyka siatki jest tak dobrana, że z zewnątrz jest ona praktycznie niewidoczna. Dodatkowo korzyści tego typu osłony są ogromne, szczególnie jeśli mieszkamy w pobliżu wody lub kiedy w otoczeniu jest dużo zieleni np. krzaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *