Moskitiera czyli jak zabezpieczyć dom przed brzęczącym problemem

Uwielbiamy wiosnę przede wszystkim dlatego, że wszystko wokół budzi się do życia. Kolor zieleni i zapach powietrza są wtedy niepowtarzalne. Niestety do życia budzą się nie tylko kolorowe rośliny, ale także komary, muchy, pszczoły i inne owady. Z pewnością nikt z nas nie lubi spędzać wiosennych i letnich wieczorów na uganianiu się po domu z gazetą czy kapciem za latająco – brzęczącym problemem.

Mamy różne sposoby żeby zabezpieczyć się przed ukąszeniami: specjalne substancje do spryskiwania skóry, kremy, wtyczki z owadobójczymi wkładkami. Jednak wszystkie te sposoby bazują na substancjach chemicznych. O ile stosowanie kremu lub spryskiwacza jest konieczne kiedy przebywamy na dworze, o tyle nie musimy ich już stosować kiedy jesteśmy w domu. Ponadto, z uwagi na skład, tego typu preparaty mogą wręcz nie nadawać się do użycia w domu, w którym są osoby ze skłonnością do alergii lub małe dzieci.

Moskitiery zewnętrzne drzwiowe - Knall
Moskitiery zewnętrzne drzwiowe

Kiedy chcemy skutecznie i bezpiecznie chronić dom przez owadami najlepszym wyjściem jest montaż moskitiery.

Zalety montażu moskitiery

Zaletą moskitiery jest przede wszystkim skuteczność. Osłona zbudowana jest z specjalnej, trwałej i wytrzymałej, siatki. Oczka siatki mają wymiary 1x1mm, co zatrzyma nawet najmniejsze owady. Wiosną i latem okna i drzwi balkonowe możemy pozostawać otwarte nawet przy zapalonym świetle bez obaw o to, że w naszym domu pojawią się nieproszone komary, ćmy czy muchy.

komarek

Kluczowe znaczenie dla tego, aby moskitiera skutecznie chroniła wnętrze mają jej jakość i dokładne dopasowanie. Jakość przekłada się na trwałość i estetykę. Na trwałość moskitiery wpływ ma nie tylko gatunek siatki, ale także sposób wykonania profilu, na którym jest osadzona. W sklepie Knall profile moskitier są w całości aluminiowe. Ponadto oferujemy modele w różnej kolorystyce, tak aby można było dopasować moskitierę do całego wnętrza.

Dokładne dopasowanie jest konieczne w przypadku produktu, który ma być barierą dla, często bardzo małych, owadów. Dlatego dużo lepsze jest kupno moskitiery przygotowanej na wymiar, a nie gotowej. Różnice w wielkości okien lub grubości ram mogą sprawić, że gotowy produkt nie spełni swojego zadania – nawet 2mm różnicy mogą sprawić, że moskitiera nie będzie szczelna. W Knall wszystkie typy moskitier przygotowywane są na wymiar.

Montaż i demontaż są bardzo proste. Przy moskitierach okiennych nie jest konieczna ingerencja w stolarkę okienną. Ramę z siatką montujemy na magnes lub kołnierz (metalowe blaszki zachodzące na uszczelkę). W przypadku moskitier drzwiowych stosujemy zawiasy samozamykające lub stałe – rama tworzy w ten sposób dodatkowe drzwi otwierane na zewnątrz. Możemy wybrać także moskitierę w kasecie (zwijaną i rozwijaną jak klasyczna roleta) lub nowość w postaci moskitiery plisowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *